Pezinok 20. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Svedok René Nyitrai, ktorý vypovedal pred senátom Špecializovaného trestného súdu vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, videl obžalovaného Tomáša Szabóa na benzínovej pumpe a pri Veľkej Mači tri dni pred vraždou novinára

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke obvinený Tomáš Sz. (vľavo)

Obžalovaný to odmieta a tvrdí, že chce len odmenu, ktorú ponúkol expremiér Robert Fico (Smer-SD) po vražde. „Podľa môjho názoru svedok klame a podľa mňa to robí kvôli financiám, ktoré boli ponúknuté od štátu po vražde pána Kuciaka a pani Kušnírovej,“ reagoval Tomáš Sz.

Nyitrai sa podľa vlastných slov zastavil vo večerných hodinách 18. februára 2018 na benzínovej pumpe Slovnaft v Sládkovičove, kde zbadal auto Peugeot Partner alebo Citroen Berlingo. V ňom mal sedieť muž, ktorého v pondelok na súde stotožnil ako obžalovaného Tomáša Sz. Neskôr ho mal opätovne stretnúť pri odbočke na Veľkú Maču, kde mal ísť s autom podozrivo pomaly. Podľa obžalobnej verzie obhliadku Veľkej Mače a miesta činu v ten deň páchatelia nevykonávali.

Momentálne na súde vypovedá Marián Sehnal. Priznal, že vyrobil pre Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka hlaveň k zbrani, na ktorú sa dal namontovať tlmič. Hlaveň bola neskôr použitá ako komponent zbrane na vraždu Jána Kuciaka. Svoju žiadosť na zhotovenie zdôvodňovali tým, že predĺženú hlaveň majú odovzdať niekomu, komu dlžia peniaze.

Okrem neho vypovedali v pondelok pred súdom aj spolumajiteľ golfového areálu v Báči Erik Schwartz a niekdajší prevádzkar reštaurácie v rezorte Andrej Tóth. Videli, ako sa v areáli obžalovaný Marian Kočner stretáva s obžalovanou Alenou Zsuzsovou v mesiacoch po vražde novinára.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marčeka. Marian Kočnrrsi mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. Ku vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je za vraždu už právoplatne odsúdený po schválení dohody o vine a treste. Ku samotnej streľbe sa priznal Marček, v prípade je naďalej obžalovaný. Údajný objednávateľ Marian Kočner, sprostredkovateľka Alena Zsuzsová a jeden z vykonávateľov Tomáš Szabó naďalej trvajú na svojej nevine.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj