Švédi predĺžili hraničné kontroly, Slováci by mali mať vždy so sebou občiansky preukaz alebo pas

Bratislava 9. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Švédska vláda opätovne schválila predĺženie kontrol na vnútorných hraniciach s krajinami, ktoré sú súčasťou schengenského priestoru o ďalšie tri mesiace, do 11. februára 2019. Hraničné kontroly pri vstupe do Švédska platia od novembra 2015

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako informuje stránka ministerstva zahraničných vecí, kontroly budú najmä na letiskách Arlanda, Bromma, Landvetter, Skavsta, Malmö, v prístavoch štokholmskej oblasti Frihamnen, Värtahamnen, Nynäshamn, Kapellskär a Ystad, Kalsham, Karlskrona, ako aj pri trajektovej doprave v prístavoch Trelleborg, Helsingborg, Göteborg a Varberg. Veľvyslanectvo SR v Štokholme v tejto súvislosti upozorňuje cestujúcich, aby vždy nosili so sebou platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.