Viedeň 3. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto: TASR – Branislav Račko)

Prípad, ktorý v dnešnej dobe hýbe Rakúskom, sa odohral počas silvestrovských osláv vo Viedni. Práve tam jeden Afganec sexuálne napádal ženy. Jedna z jeho obetí sa mu ale dokázala ubrániť a zlomila mu nos. Dnes žena musí čeliť obvineniu z ťažkého ublíženia na zdraví

Ilustračné foto

Incident sa odohral v utorok pred viedenskou radnicou, kde dvadsaťjedenročná Švajčiarka zo Ženevy slávila s kamarátkou Silvester. Okolo pol druhej ráno sa ju na mieste pokúsil sexuálne napadnúť dvadsaťročný Afganec. Dievča sa ale útoku ubránilo a agresorovi zlomilo nos.

Na polícii okrem útočníka skončilo ale aj napadnuté dievča. Polícia ju obviňuje z ťažkého ublíženia na zdraví. Dievča sa snažilo vysvetliť, že v rámci svojej obrany konala “reflexívne”. Jej výpoveď potvrdzujú aj svedkovia, ktorí uviedli, že muž ženy naozaj napádal.

Kauza vyvolala v Rakúsku vlnu pobúrenia. Riaditeľka Autonómnych ženských domovov v Rakúsku, Maria Rösslhumerová, podľa portálu Novinky.cz vyhlásila, že tento prípad vyslal ženám zlý signál. “Každý má právo sa brániť a ženy by takéto prípady nemali odradiť,” oznámila.

Napadnutá dievčina sa v stredu vrátila späť do Švajčiarska. Mnohí ľudia jej na sociálnych sieťach ponúkajú právnu pomoc.

V Rakúsku sa teraz špekuluje, ako prípad dopadne. Jednou z možností je, že štátny zástupca vráti prípad na preskúmanie a trestný čin polícia prekvalifikuje na nutnú sebaobranu. Iní dúfajú, že súd dievča oslobodí. Ďalšou možnosťou je, že dievča bude musieť zaplatiť jednorazové odškodnenie vo výške 500 eur. Trest väzenia alebo podmienečný trest v tomto prípade však nie je pravdepodobný.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj