Súťaž startupov v súťaži Tech Inno Day vyhrali projekty pre hendikepovaných

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 11. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

V súťaži startupov Tech Inno Day vyhrali projekty pre hendikepovaných. V dvoch kategóriách, študenti a startupisti, súťažili nadšenci inovácií a nových technológií z celého Slovenska. Na 6. ročníku súťaže, ktorého finále bolo v stredu (10. 4.) v Bratislave, mali prezentujúce tímy možnosť predstaviť svoj projekt, získať nové kontakty, partnerov či investorov. TASR o tom informovala Miroslava Krasňanová z Univerzitného technologického inkubátora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Archívna snímka z 5. ročníka networkingového podujatia Tech inno day

Súťažné tímy hodnotila odborná porota. “Pod jednou strechou sa zišlo 11 projektov z rôznych oblastí. Víťazné tímy boli celkom dva, z každej kategórie jeden. Zo študentských tímov vyhral projekt Caneless. Študenti prišli s nápadom, ako pomôcť nevidiacim ľuďom. Vymysleli aplikáciu Caneless, ktorá vďaka špeciálnym okuliarom naviguje hendikepovaných ľudí v priestore prostredníctvom zvuku,” uviedla Krasňanová.

Z firemných tímov zvíťazil startup HandCubeKeys. So svojou špeciálnou drevenou klávesnicou sa snaží pomáhať ľuďom s telesným, mentálnym a zrakovým postihnutím. Klávesnica je bezkontaktná, polohovateľná a každú jednu kocku je ľahko možné zmeniť na iný znak, obrázok alebo aplikačnú klávesu.

STU v Bratislave podporuje mladé talenty nielen prostredníctvom tejto súťaže, ale aj vďaka Univerzitnému technologickému inkubátoru STU InQb, ktorý už 14. rok vytvára podmienky na vznik úspešných firiem a pomáha startupom rásť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj