Nitra 6. februára 2019 (HSP/nitra.sk/Foto:TASR/AP/Doha News)

Priestory bývalého obchodného domu TESCO v samotnom centre Nitry zívajú prázdnotou už dobrých pár kokov. Nový majiteľ však prisľúbil, že sa onedlho predsa otvoria. Rokoval s vedením mesta a výsledkom týchto rokovaní je, že najneskôr od októbra by mala byť v obchodnom dome spustená  prevádzka supermarketu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

George Trabelssie vedenie mesta na pracovnom stretnutí informoval o zmene plánovaného podnikateľského zámeru. S rozsiahlejšou zmenou celého priestoru Tesca počká, kým nebude spracovaný komplexnejší pohľad na funkčné a priestorové riešenie centra Nitry. Na prízemí by ale mala byť obnovená predajňa potravín.

Ak sa do mesiaca podaria menšie úpravy interiéru, mohol by sa začať dovážať tovar.  „V tom prípade by sa potraviny, podľa slov predstaviteľov spoločnosti Tesco, mohli otvoriť na jeseň tohto roku. Všetko teda závisí od toho, či pán Trabelssie naozaj pošle na mestský úrad podklady k schváleniu zmien. Dohodli sme sa, že ak tak neurobí do dvoch týždňov, sami ho k tomu vyzveme,“ spresňuje informácie z rokovania viceprimátor Nitry Daniel Balko.

„Pán Trabelssie nám dal ústny prísľub, že najneskôr od októbra bude v bývalom Tescu fungovať aspoň supermarket,“ potvrdil informáciu poslanec Starého mesta Ján Vančo.

Októbrové otvorenie by malo byť zatiaľ v dočasnom režime, o presnej špecifikácii a otvorení iných obchodov v budove ešte momentálne rozhodnuté nie je.  Po päťdesiatich rokoch od začiatku výstavby, by tak najznámejší nitriansky obchodný dom, mal po prestávke – „ a v novom šate“ – opäť plniť svoje hlavné poslanie, ktorým je najmä spokojný zákazník.

-Aj-


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj