Bratislava 9. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Šéf parlamentných liberálov z SaS Richard Sulík, ktorému aktuálne končí mandát poslanca Európskeho parlamentu, priznal informácie, o ktorých sa polemizovalo už niekoľko týždňov, že s prezidentom Kiskom intenzívne rokovali o jeho zapojení do štruktúr SaS. Kiska mal podľa ponuky Sulíka obsadiť prvé miesto na kandidátke do parlamentných volieb. K dohode však nedošlo.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda SaS Richard Sulík

“Mali sme dve stretnutia, kde teda Andrej Kiska odo mňa dostal ponuku, ale neprijal ju,” povedal predseda SaS Richard Sulík v rozhovore pre TV Pravda.

Doplnil, že išlo o “veľmi dobrú ponuku,” pričom dosluhujúcej hlave štátu okrem iných bližšie nešpecifikovaných podmienok ponúkal aj líderskú pozíciu na kandidátke SaS.

“Ponuku dostal, ponuku odmietol, pre mňa je to už vybavená vec,” uzavrel Sulík.

Mnohí predpokladajú, že po Progresívnom Slovensku aj nový projekt Andreja Kisku odoberie určitú časť podpory práve strane SaS.

Sulík to vidí tak, že “dôjde k rôznym preskupeniam voličov,” uviedol s tým, že to, koľko percent nakoniec zoberie Kiska SaS a ďalším stranám, bude závisieť od toho, aký bude program jeho nového hnutia.”To my nevieme. Bude to ľavicová, či pravicová strana? Bude chcieť vyššie dane, alebo nižšie dane?”

Dodal, že niektorí voliči si podľa neho hneď uvedomia, že “už sme tu mali zopár mesiášov…” a že budú voliť radšej skúsenejšie zabehnuté strany. “Iní zase chcú furt niečo nové…” Sulík uviedol, že SaS sa neobáva žiadnej konkurencie.

Ku ťahaniciam posledných dní medzi Andrejom Kiskom, Michalom Trubanom (PS) a ním (Sulíkom), z ktorých každý má premiérske ambície, Sulík vysvetlil, že dôležité bude, ktoré zoskupenie získa vo voľbách najviac percent hlasov. “Nie je okolo toho čo filozofovať.”

Vysoká podpora konkurenčného Progresívneho Slovenska je podľa Sulíka v dôsledku ošiaľu po prezidentských voľbách. “Tu sa netreba plašiť,” pričom doplnil, že časť verejnosti si neuvedomuje, že PS je ľavicovou stranou.


Zdroj