Bratislava 24. apríla 2019 (HSP/Foto:SITA-Braňo Bibel)

Dosluhujúci poslanec Európskeho parlamentu (EP) a líder strany SaS Richard Sulík podobne ako väčšina politikov vyzýva verejnosť k účasti v blížiacich sa eurovoľbách. Napriek tomu, že sám kritizuje mnohé prvky európskeho centralizmu či migračnej politiky, uvádza, že Únia je pre našu krajinu v noho veľmi prospešná

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda strany SaS Richard Sulík

Sulík taktiež vyhlásil, že Európska únia je skvelý projekt, pričom v záujme všetkých je, aby dobre fungovala.

Dodáva, že ako každý zabehnutý stroj, aj Európska únia potrebuje raz za čas naolejovať, prehodnotiť procesy, alebo rovno vykonať “generálku”.

“SaS ako jediná strana predstavila komplexnú reformu Európskej únie. Odvážny plán, ale premyslený a pochválený odborníkmi,” napísal na Facebooku Sulík s tým, že kandidáti na europoslancov za SaS sú podľa neho zárukou, že v Bruseli budú plán liberálnej strany presadzovať. “Máte moje čestné sulíkovské,” uviedol.

Predseda opozičnej strany vidí tri základné problémy EÚ. Ako základný nedostatok vidí to, že EÚ nedodržuje svoje vlastné pravidlá. “Bolo to vidieť v prípade Grécka alebo prípade migračnej krízy,” vysvetlil.

Európska únia používa dvojaký meter na členské krajiny, napríklad pravidlá o deficite Francúzsko dodržiavať nemusí, Taliansko musí?” argumentuje Sulík.

Tretím zásadným problémom je podľa neho, že únia sa mieša do vecí, do ktorých ju nič nie je. “Európska únia rieši veci, ktoré by riešiť nemusela, ktoré by si členské štáty mohli riešiť samé, napríklad ochranu spotrebiteľa,” upozornil Sulík.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj