Bratislava 30. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Britom sa kráti čas na definitívne vyjadrenie v otázke ich vystúpenia z Európskej únie. O tom, že ide o “dokonalý chaos” hovoria viacerí pozorovatelia a v podobnom duchu vidí situáciu aj europoslanec a líder SaS Richard Sulík. Vo videu na Facebooku vysvetlil, že Briti už najnovšie “odmietajú všetko”.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Richard Sulík

Sulík uviedol, že britský parlament v stredu neskoro večer hlasoval skúšobne o ôsmych alternatívach Brexitu, no všetky z možností zmietol zo stola.

“Ctení britskí poslanci rozhodli takto: Výstup bez dohody ? NIE! Spoločný trh s EÚ? NIE! EFTA a EEA (tiež forma spoločného trhu)? NIE! Colná únia? NIE! Dohoda o zahraničných pracovníkoch? NIE! Stiahnutie žiadosti o vystúpenie? NIE! Druhé referendum? NIE! Dva roky odsun? NIE!” Zhodnotil Sulík.

“Ani z voza, ani na voz, takýto neschopný parlament by som okamžite rozpustil, ale to si musia vyriešiť britskí voliči. V tomto momente to vyzerá na tvrdý brexit, teda vystúpenie bez dohody, ale už v pondelok môže byť všetko inak,” poznamenal poslanec EP.

Dodal, že najbližší dátum, kedy sa niečo v “tragikomédii s názvom brexit” udeje je 12. apríl, kedy má dôjsť k tvrdému brexitu, ak dovtedy nebude prijatá žiadna dohoda. Ak by sa predsa len našla podpora dohody z dielne premiérky Mayovej, výstup z EÚ sa uskutoční 22. mája tohto roku.

Dohoda je ale podľa neho málo pravdepodobná, keďže už dvakrát ju parlament Veľkej Británie odmietol. “Ja osobne skôr očakávam výstup bez dohody – tzv. no deal scenario.”

“Nebude to žiadna tragédia, pretože Británia napríklad ušetrí 39 miliárd eur na výstupný poplatok, alebo smernice či rozhodnutia európskych súdov prestanú pre Britániu platiť.

Chaotické situácie vraj podľa Sulíka môžu vznikať na hraniciach pri dovoze tovarov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj