Nitra 14. decembra 2018 (HSP/Foto: NKN)

Spoločnosť Foxconn Slovakia  v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou vyhlasila pre okres Nitra prvý ročník grantového  programu „Inovatívne s Foxconnom“.  Na  realizáciu programu venoval Foxconn Slovakia sumu viac ako 9000 eur. O grant môžu žiadať stredné školy, jednotlivci i neziskové organizácie

Na snímke pracovníci nadácie

V grantovom programe budú podporené projekty, ktoré sú zamerané na:

– Zavádzanie inovácií v rámci stredoškolského štúdia, ktoré skvalitňujú a rozširujú poznanie v rámci jednotlivých učebných predmetov,  (napr. nové inovatívne metódy a formy vzdelávania, nové IT technológie, prepojenie vzdelávacieho procesu spotrebami praxe…)

– Zavádzanie dobrovoľníckych programov pre mladých ľudí na stredných školách, aktivizovanie mladých ľudí pre rozvoj miestnej komunity (pôjde hlavne o aktivity, ktoré prepájajú stredné školy s miestnou komunitou  a prispievajú k pozitívnej zmene v rôznych oblastiach).

Program bude motivovať ľudí, aby sami identifikovali oblasti inovácií, ktoré dokážu zabezpečiť zlepšenie kvality vzdelávania. Príležitosť aktívne sa zapojiť do programu majú aj samotní zamestnanci spoločnosti Foxconn Slovakia. Tí môžu participovať na projekte priamo ako žiadatelia alebo nepriamo tým, že preberú patronát nad projektom.

Pracovníci Nitrianskej komunitnej nadácie poskytujú bezplatné konzultácie počas celého obdobia predkladania projektov. Do programu je možné zapojiť sa do 25. januára  2019. Maximálna výška grantu na jeden projekt je 1 500 eur.

Viac infomácií môžete nájsť na webovej stránke nadácie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Čítať viac