Súd uznal narkobaróna Joaquína Guzmána vinným

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

New York 12. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Eduardo Verdugo)

Mexický narkobarón Joaquín “El Chapo” Guzmán je vinný vo všetkých desiatich bodoch obžaloby. V utorok o tom rozhodol federálny súd počas jeho ostro sledovaného procesu v New Yorku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Joaquin “El Chapo” Guzman

Trest zatiaľ nestanovil, verdikt by však pre 61-ročného Guzmána mohol znamenať doživotie. Utorkový jednomyseľný verdikt poroty vynesený v Brooklyne nasledoval po 11-mesačnom procese. V rámci neho voči Guzmánovi vypovedali aj jeho kľúčoví spolupracovníci.

Guzmána zatkli v roku 2016 a o rok neskôr ho vydali do USA. Proces proti El Chapovi sa začal vlani v novembri. Šesťdesiatjedenročný bývalý boss mocného drogového kartelu Sinaloa čelil obvineniam, ktoré zahŕňali obchodovanie s drogami, pranie špinavých peňazí, útoky, únosy, mučenie rivalov a “stovky” vrážd, na ktoré si zamestnával zabijakov. Magazín Forbes v roku 2009 odhadol jeho majetok na jednu miliardu dolárov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj