Súd s obvineným v prípade vraždy Jána Kuciaka za podvod na daniach opäť odročili

Bratislava 3. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Súd s obvineným v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Zoltánom A. v pondelok odročili. Sudkyňa Okresného súdu (OS) Bratislava V rozhodovala v jeho neprítomnosti, z výkonu trestu ho na pojednávanie členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) napokon neeskortovali

Na snímke uprostred obžalovaný Zoltán A. v sprievode členov Zboru justičnej a väzenskej stráže

“Hlavné pojednávanie bolo odročené na 20. februára 2019,” informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Z pojednávania bola vylúčená verejnosť. Na decembrové pojednávanie sa dostavil aj Ján M., ktorý spolu so Zoltánom A. čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu.

V tomto prípade im hrozí trest sedem až dvanásť rokov odňatia slobody. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vo výške viac ako milión eur. V októbri pojednávanie odročili pre neprítomnosť Jána M.

Zoltán A. bol v prípade vraždy Jána Kuciaka označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on mal označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana K., ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný v inom prípade.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.