Súd klepol Matovičovi po prstoch: On a jeho hnutie sa musia zdržať šírenia nepravdivých výrokov o Haščákovi

www.slovanskenoviny.sk/rss Hnutie Slovensko aj jeho predseda Igor Matovič sa musia zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých... Príspevok Súd klepol Matovičovi po prstoch: On a jeho hnutie sa musia zdržať šírenia nepravdivých výrokov o Haščákovi je zobrazený ako prvý na .

Súd klepol Matovičovi po prstoch: On a jeho hnutie sa musia zdržať šírenia nepravdivých výrokov o Haščákovi

www.slovanskenoviny.sk/rss

Hnutie Slovensko aj jeho predseda Igor Matovič sa musia zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých a hanlivých výrokov o finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi.

Neodkladné opatrenie Okresného súdu Trnava potvrdil 29. februára aj krajský súd. Informovala o tom advokátska kancelária zastupujúca Haščáka. Hnutie reagovalo, že vždy hovorilo iba overené fakty a bude v tom pokračovať.

Súd klepol Matovičovi po prstoch

Okresný súd vlani Matovičovi a hnutiu Slovensko nariadil aj vymazať zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky znevažujúcich príspevkov a videí týkajúcich sa Haščáka.

„Veríme, že Igor Matovič a jeho hnutie budú súdom nariadené právoplatné neodkladné opatrenie tentoraz rešpektovať. Po vydaní rozhodnutia súdu prvej inštancie bolo až zarážajúce, že sa Igor Matovič nielenže hanlivých výrokov nezdržal, ale svoje útoky ešte zintenzívnil a dokonca spochybňoval nezávislosť súdneho rozhodnutia,“ podotkol partner advokátskej kancelárie Relevans Alexander Kadela.

OĽANO si chybu nepriznáva

Hnutie OĽANO reagovalo, že vždy hovorilo iba pravdu a overené fakty. „To sa týkalo aj informácií o pánovi Haščákovi a jeho ‚podnikaní‘. Budeme v tom, samozrejme, pokračovať,“ dodalo v stanovisku.

ereport.sk

Príspevok Súd klepol Matovičovi po prstoch: On a jeho hnutie sa musia zdržať šírenia nepravdivých výrokov o Haščákovi je zobrazený ako prvý na .