Súčiastky držali pokope iba vďaka káblom, pilot Salovho lietadla nemal licenciu na komerčné lety

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 26. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP)

V prípade tragického úmrtia argentínskeho futbalistu Emiliana Salu, ktorý zahynul minulý mesiac pri leteckom nešťastí, vyšetrovatelia zistili ďalšiu dôležitú informáciu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke kvety sú položené pred obrovským plagátom argentínskeho futbalistu Emiliana Salu

Pilot David Ibbotson nedisponoval licenciou na prevádzkovanie komerčných letov. Referuje o tom britský web BBC Sport s odvolaním na predbežnú správu Úradu pre vyšetrovanie leteckých nehôd (AAIB).

Ibbotson, ktorého telo na rozdiel od Salovho stále nenašli, vlastnil rôzne americké aj britské licencie na lietanie. Nemal však potrebné povolenie na komerčné lety, nepomohol tak poskytovať prepravu pasažierov a účtovať si za to poplatky. Znamená to, že Ibbotson v osudný večer 21. januára prepravoval Salu z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu nelegálne. Mal právo realizovať súkromné lety, bezplatným spôsobom alebo maximálne za podmienky preplatenia vzniknutých nákladov na let.

V správe AAIB sa tiež uvádza trasa lietadla a informácie o počasí z daného dňa. Píše sa v nej aj to, že trosky stroja našli na troch rôznych miestach Lamanšského prielivu. Niektoré časti lietadla boli natoľko zničené, že jednotlivé súčiastky držali pokope iba vďaka elektrickým káblom v nich. Podľa BBC Sport bude vyšetrovanie naďalej pokračovať a konečné výsledky by mohli byť známe v priebehu deviatich až dvanástich mesiacov.

Príčinami smrti Emiliana Salu boli podľa výsledkov pitvy zranenia hlavy a hrudníka, pravdepodobne v dôsledku nárazu na vodnú hladinu. Pochovali ho 16. februára.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj