Moskva 18. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Branislav Račko)

Stíhačky Su27 zachytili americké bombardéry B52N, ktoré sa blížili k ruským hraniciam z Čierneho a Baltického mora. Informovalo o tom Národné centrum pre obranu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Dňa 17. júna 2019 posádky ruských stíhačiek Su27 zachytili strategické bombardéry B52H amerického letectva, ktoré sa blížili k štátnej hranici Ruskej federácie smerom od Čierneho a Baltického mora, uvádza sa v správe.

Správa dodáva, že bombardéry neporušili hranice. Ruské lietadlá vykonali ich zachytenie v súlade s medzinárodnými predpismi.

V apríli ruská armáda uviedla, že počas prieskumných misií v blízkosti vzdušného priestoru krajiny zachytila 20 zahraničných lietadiel. Neboli však zaznamenané žiadne prípady prieniku.

V poslednej dobe sa činnosť zahraničných výzvedných lietadiel a dronov v blízkosti ruských hraníc a vojenských objektov stala oveľa intenzívnejšia. Zahraničné vojenské lietadlá sa pravidelne objavujú nad Baltským morom, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraja a tiež okolo ruských základní v Sýrii.

Už v marci boli na hraniciach Ruska zaznamenané časté lety jadrových strategických bombardérov Boeing B52H. Ruské ministerstvo obrany opakovane vyzvalo Washington, aby s podobnými operáciami prestalo, ale Pentagon túto žiadosť odmietol.

Minulý týždeň spustilo 16 členských krajín NATO vojenské cvičenie Baltops2019. Cvičenia sa zúčastňuje Belgicko, Nemecko, Spojené kráľovstvo, Dánsko, Španielsko, Lotyšsko, Litva, Nórsko, Holandsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, USA, Turecko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko a Švédsko.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj