Stúpenci brexitu sa vydali na dvojtýždňový pochod do Londýna

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Sunderland 16. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Približne 200 stúpencov brexitu sa v sobotu vydalo na dvojtýždňový pochod zo severného Anglicka do Londýna, kam plánujú doraziť 29. marca, čo je stanovený termín odchodu Británie z Európskej únie. Informovala o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke približne 200 stúpencov brexitu

Skupina prevažne postarších občanov Spojeného kráľovstva sa vydala na pochod po zablatenej pobrežnej ceste z mesta Sunderland v regióne Severovýchodné Anglicko do Londýna, ktorý leží 435 kilometrov južne. Podporný pochod by mali ukončiť v piatok 29. marca príchodom pred parlament. AP dodala, že jeho účastníci neplánujú ísť celú trasu pešo.

Stanovený termín odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie môže byť napokon odložený, pripomenula AP. Britskí poslanci sa totiž stále nedokážu zhodnúť a prijať vyrokovanú dohodu o vystúpení z Únie. Parlament navyše vo štvrtok hlasoval za to, aby Británia požiadala EÚ o odloženie termínu oficiálneho vystúpenia z bloku o najmenej tri mesiace.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj