Lübeck 6. novembra 2019 (HSP/journalistenwatch.com/Foto:TASR/AP/DPA-Bodo Marks)

Keď bola asi pred tromi týždňami nájdená neďaleko diaľnice zviazaná 20-ročná študentka a oslobodená, najskôr nebolo jasné, či bola aj sexuálne zneužívaná; obeť si nepamätala na svoj únos a skutok. Teraz je isté, že bola znásilnená svojím mučiteľom a zjavne ju chcel nechať zomrieť. Opäť sa ukazuje: Najhoršie obavy medzičasom takmer vždy trafia do čierneho

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Len náhodne našiel istý rybár úplne rozrušenú, zmätenú a podchladenú mladú ženu v priekope, ktorá bola zviazaná tak, že sa nemohla hýbať a ústa mala zapchaté. Mladá žena si vôbec nepamätá na udalosti osudnej noci; predchádzajúci večer oslavovala párty prvého semestra Technickej univerzity na priemyselnom pozemku v Lübecku „Kulturwerft Gollan“. Možnože bola omámená a potom odvlečená.

Podľa informácii „Bild“ tam bola približne do 1.30 hod. rána.  Naposledy bola videná okolo druhej hodiny na mieste podujatia. O viac hodín neskôr, o 8.20 hod. ju našiel rybár asi 8 km odtiaľ v jednej priekope. Starší muž počul z krovia vzlykajúce zvuky. „V ústach mala košeľu. Ten, kto tam tú ženu dal a spútal ju, upevnil šnúry príliš pevne. Ani zvieratá sa takto nepripútavajú“, informuje svedok, ktorý odovzdal úplne traumatizovanú študentku policajtom a záchranárom.

Podľa policajnej správy sa v prípade únoscu jedná „o 43-ročného muža tureckého pôvodu, ktorý žije v Lübecku od roku 2009, ale hovorí len lámavou nemčinou.

Aké „bezpečné“ je medzitým v Nemecku, najmä pre autochtónne nemecké ženy zdržiavanie sa na verejnom priestranstve – či už v mestských parkoch, bazénoch alebo na slávnostiach – ukazuje jasnejšie aj tento prípad.

Mladá žena si dokázala neskôr spomenúť na nejaké útržky. Pátranie po páchateľovi prebiehalo v plnom prúde. V piatok potom, ako informoval „Bild“ bol chytený podozrivý 43-ročný Turek, ktorý mal údajne okrem tejto ženy uniesť 26. septembra aj 25-ročnú ženu, ktorá sa však dokázala vyslobodiť a utiecť. Z forenzného vyšetrovania vyplynulo, že páchateľ brutálne znásilnil 20-ročnú ženu.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj