Bratislava 24. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vyzýva študentov, aby sa zapojili do celoeurópskej fotografickej súťaže “Capturing [Y]our Europe”. Súťaž organizuje Európsky výbor pre regióny pri príležitosti 25. výročia založenia tejto inštitúcie v Bruseli

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Cieľom je kreatívne zachytiť Európu vlastným pohľadom. Zapojiť sa môžu všetci študenti členských štátov Európskej únie (EÚ) vo veku od 18 do 30 rokov. Víťaz súťaže získa možnosť vycestovať do Bruselu na slávnostné otvorenie výstavy súťažných fotografií, kde bude môcť prezentovať svoje fotografie. Výstava sa uskutoční v Bruseli od 26. do 28. júna. Okrem toho sa výherca bude môcť zúčastniť na plenárnom zasadnutí Európskeho výboru regiónov a diskutovať o budúcnosti EÚ. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„Do fotografickej súťaže treba poslať dve fotografie, ktoré zachytávajú, ako autor pociťuje prítomnosť Európskej únie v regióne, kde žije. Prvá by mala zobrazovať viditeľný vplyv či prítomnosť Európskej únie v konkrétnom regióne a druhá zase osobnú víziu budúcnosti Európskej únie. Študenti k fotografiám pripoja krátky text opisujúci význam fotografií, prípadne ich vlastný postoj k vybraným fotografiám,“ ozrejmil princíp súťaže predseda BSK Juraj Droba. Zachytené môže byť napríklad komunitné centrum, ktoré bolo vybudované vďaka finančným prostriedkom Európskej únie, priateľstvo, ktoré vzniklo vďaka študentskému programu Erasmus+ či cestovanie po Európe vlakmi vďaka projektu Interrail.

Prihlášky do súťaže môžu študenti posielať do 31. mája 2019 do 16:00 na e-mailovú adresu YFactor.Contest@cor.europa.eu. Bližšie informácie sú dostupné na oficiálnej webovej stránke projektu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj