Štrasburg 13. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-French Police)

Chérif Chekatt, údajný strelec na vianočných trhoch v Štrasburgu bol zabitý

Na nedatovanej snímke Chérif Chekatt, údajný strelec na vianočných trhoch v Štrasburgu

Dvadsaťdeväťročný Chérif Chekatt, ktorý býval na predmestí Štrasburgu, v utorok večer zaútočil strelnou zbraňou a nožom neďaleko vianočných trhov. Dve osoby zomreli, tretia je v stave klinickej smrti a ďalších dvanásť ľudí utrpelo zranenia. Odvtedy je na úteku.

Muž má bohaté policajné záznamy. Trestné činy páchal najmä vo Francúzsku, ale dopustil sa ich aj vo Švajčiarsku a v Nemecku, odkiaľ ho vyhostili naspäť do Francúzska. Tamojšie úrady potvrdili, že útočník bol na zozname ľudí, ktorí sú zrejme zradikalizovaní.

Prokurátor potvrdil, že podľa svedkov pri útoku kričal po arabsky “Boh je veľký”, čo je častý znak teroristických útokov spáchaných islamskými extrémistami.

Vláda nasadila do pátrania niekoľko stoviek policajtov a vojakov.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Foto z miesta zásahu

Špeciálna jednotka sa dostala na stopu Cherifa Chekatta – ukrýval sa v sklade vo štvrti Meinau, nie ďaleko Neudorfu, kde ho videli naposledy. Mal pri sebe pištoľ a nôž. Začal útočiť prvý. Zásah neprežil. Bol zabitý o 21. hodine.

Jeho dopadnutie sa odohralo na Rue du Lazaret (Lazaretskej ulici). Na mieste zásahu je prítomný minister vnútra Christophe Castaner.

Popoludní zatkli piatu osobu – 39-ročného muža, u ktorého vrah prespal v noci pred útokom.

Nikto zo zasahujúcej jednotky nebol zranený.

Ešte pred zásahom v Štrasburgu padlo rozhodnutie, že v piatok sa znovu otvoria vianočné trhy na znak toho, že Francúzsko nepodľahlo strachu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj