Streľba v nočnom klube v Mexiku si vyžiadala najmenej 15 obetí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Guanajuato 9. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bobo Antic)

Najmenej 15 mŕtvych si v sobotu vyžiadala streľba v nočnom klube v meste Salamanca v mexickom štáte Guanajuato. Ako dodala agentúra AFP, ďalší štyria ľudia boli pri streľbe zranení

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Útok sa odohral v nočnom klube La Playa. Útočníci z miesta činu ušli autom, uviedol hovorca polície.

Mesto Salamanca sa nachádza v štáte Guanajuato, kde bezpečnostné zložky spustili operáciu proti zločineckým gangom zapletených do krádeží pohonných látok. Týmto mestom prechádza hlavná tepna ropovodu štátnej spoločnosti Petroleos Mexicanos (PEMEX), ktorá za posledných niekoľko rokov prišla krádežami pohonných hmôt o asi tri miliardy dolárov.

Koncom januára sa pri jednom z áut zaparkovaných v blízkosti sídla firmy PEMEX našla napodobnenina výbušnej nálože. Neďaleko sa objavili nápisy s vyhrážkami mexickému prezidentovi Andresovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi a výzvy, aby z oblasti stiahol vojakov, ktorí majú bojovať proti zlodejským gangom.

Salamanca leží menej ako 100 kilometrov od mesta Santa Rosa de Lima, kde úrady pred niekoľkými dňami začali operáciu proti Juanovi Antoniovi Yepezovi, údajnému vodcovi kartelu zaoberajúceho sa krádežou pohonných hmôt.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj