Bratislava 13. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Reforma slovenských nemocníc, stratifikácia, nemusí mať podobu ústavného zákona. Pripustila to v utorok ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. “Zvažujeme, či predložíme stratifikáciu ako ústavný zákon,” povedala ministerka na tlačovom brífingu pri odštartovaní búrania skeletu nemocnice na Rázsochách. “Ja si ústavu veľmi ctím na to, aby som tam dávala niečo, čo tam nepatrí, a tvorila niečo, čo je zbytočné,” konštatovala šéfka rezortu. O stratifikácii má rokovať vláda 21. augusta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská

Andrea Kalavská tiež pripomenula, že v súčasnosti vyhodnocujú pripomienky k návrhu ústavného zákona. Tiež upozornila, že nepovažovala za potrebné, aby sa premena nemocníc riešila formou ústavného zákona. O takomto riešení sa dohodla s predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom.

“My hľadáme všetky možnosti, aby sme zdravú zmenu, to znamená desaťročnú reformu, ktorá pred nami stojí, spustili a mohli začať jej prvú fázu, a to je zber údajov, ktoré potrebujeme,” povedal k reforme nemocníc premiér Peter Pellegrini. Na základe týchto údajov by podľa neho potom v roku 2021 a 2022 mali vedieť rozhodnúť, aké výkony budú môcť poskytovať konkrétne nemocnice. “Na to, možno, pravdepodobne, nebudeme potrebovať úplne to celé legislatívne penzum, ktoré dnes je pripravené,” povedal. Podľa neho je však reforma nevyhnutná.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj