Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto: Screenshot peticie.com)

Po včerajšom informovaní o petícii, ktorou ľudia vyjadrujú podporu ministerke kultúry Ľubici Laššákovej za jej principiálny postoj pri financovaní kultúrnych podujatí, pričom neposkytla financie pre obscénne pochody LGBTI aktivistov, hlásili ľudia technické problémy, ktoré mnohým znemožnili vyjadriť Laššákovej morálnu podporu. Stránka s petíciou na jej podporu totiž nezvládala nápor ľudí 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Snímka petície z včera 22. mája 2019, na ktorej len od obeda pribudlo vyše 3000 podpisov na podporu ministerky kultúry Laššákovej

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková koncom minulého týždňa zastavila grantové financovanie zo štátnych prostriedkov niekoľkých iniciatív, ktoré podporovali liberálnu LGBT agendu, konkrétne išlo o sprievod Dúhový príde či Filmový festival Inakosti.

Po tomto jej kroku sa zmobilizovali aktivisti z tretieho sektora, niektorí herci a liberálne médiá a vyzývali k odvolaniu ministerky. Prekvapivo, finančná stopka gay subkultúre, ktorá v podstate ide ruka v ruke s bojom proti “neslušnému” správaniu a nemorálnostiam na verejnosti, sa nepáči ani hnutiu Za slušné Slovensko.

Dotačný program ministerstva kultúry sa pritom mal týkať znevýhodnených skupín obyvateľstva, a tak sa právom pýtajú, či má vôbec komunita LGBTI dôvod si takéto dotácie nárokovať ako údajná znevýhodnená skupina.

Keďže v skutočnosti ide o ideologický boj, ako prví spustili na internete liberáli petíciu, ktorou žiadajú odvolanie ministerky kultúry Laššákovej. Petíciu propagovali takmer všetky mainstreamové médiá aj liberálne hnutie “Slušné Slovensko.” Podpísalo sa pod ňu niečo cez 7,5 tisíc ľudí.

Na druhej strane vznikla petícia na podporu ministerky, ktorá bola spustená len o dva dni neskôr, 18. mája 2019, a po zverejnení informácie o jej existencii včera zaznamenala obrovský nápor – vo večerných hodinách už dobiehala petíciu spustenú liberálmi. Pritom sa však mnohí čitatelia sťažovali, že im bolo znemožnené podpísať sa pod ňu, kvôli častému výpadku stránky. Možno preto predpokladať, že akonáhle správca stránky tento problém vyrieši, reálny počet priaznivcov tohto rozhodnutia ministerky sa čoskoro rapídne zvýši.

Opäť sa raz ukázalo, že väčšina obyvateľov nemá záujem podporovať sexuálny extrémizmus, pričom homosexuálov nikto nejde diskriminovať. Bežní ľudia často riešia existenčné problémy, preto je len prirodzené, že ideológia, ktorú LGBTI aktivisti presadzujú ich irituje. Táto ideológia je totiž často obscénna a skôr ako na znevýhodnenú skupinu poukazuje na nezriadený životný štýl.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj