Bratislava 28. apríla 2019 (HSP/Foto:PD)

Strana Priama Demokracia sa k štátnym nemocniciam stavia jednoznačne a to tak, že nikdy nemal štát dovoliť, aby samosprávy odovzdali súkromným poskytovateľom zdravotníckych služieb okresné nemocnice a zdravotnícke zariadenia do ich správy a dnes je zdravotníctvo dá sa povedať v súkromných rukách, rozmáha sa  viac a viac, čoho je aj dôkaz projekt výstavby súkromnej nemocnice v Bratislave

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vpravo predseda strany Priama Demokracia Marek Géci a Ibrahim Maiga

Bratislava 27.04.2019: „Dlhodobo kritizujeme slabé dofinancovanie zdravotníctva na Slovensku, nízku kvalitu poskytovaných služieb a takpovediac „lacné odovzdanie“ zdravotníckych zariadení do rúk súkromných firiem, ktoré zrazu dokážu štátom zdehonestované nemocnice po ich prevzatí do správy, zveľadiť a dokonca na nich aj začať profitovať! Niekde sa stala chyba na strane štátu! Je nemysliteľné, aby za viac ako 20 rokov nebol štát schopný, čo i len dostavať a nieto ešte postaviť jednu jedinú nemocnicu pre ľudí tejto krajiny!  Tento fakt je fackou pre všetky vlády tejto krajiny… Príklad výstavby nemocnice Rázsochy je jasná ukážka toho ako jedni chcú, potom druhí nie a takto, ak berieme roky rokúce sa zrazu z pôvodne špičkovej naplánovanej nemocnice, stane tŕňom v štáte, developerom, finančníkom a postupne sa pozeráme ako investícia chátra. Príklad na jednotku! Dosť bolo tejto frašky a je čas, aby konečne prestali tieto farizejské hry lobistov a štát jednoznačne  povedal, vychovávame tu lekárov, platíme im štúdium, musíme sa tu dokázať postarať o pacientov, dostaviame teda špičkovú nemocnicu a vytvoríme silnú sieť štátnych nemocníc, ktoré si zoberieme od súkromných poskytovateľov, ktoré im samosprávy dali do správy na desiatky rokov! To čo patrilo štátu, štát musí dokázať efektívne riadiť, spravovať a poskytovať služby svojim občanom. Ak si súkromní poskytovatelia zdravotníckych služieb chcú a postavia aj 1000 svojich nemocníc, kľudne, nech ich riadia, stavajú, poskytujú zdravotnícke služby, ale na svojom!

Ak budeme mať politicky  možnosť ovplyvňovať dianie a chod štátu, budeme žiadať vrátenie štátnych nemocníc do rúk štátu a spustíme dostavbu nemocnice Rázsochy, kde sú rovnako aj štúdie, ktoré hovoria, že skelet tejto rozostavanej nemocnice sa nemusí za každú cenu  búrať, nepochopiteľne zničiť a je možné preprojektovať danú stavbu a doplniť do nej potrebné štandardy. Prečo teda búrať, prečo dávať konkurencii takýto darček a neustále hľadať spôsob ako výstavbu Rázsochy zastaviť, zrušiť a znemožniť?  Prečo dokonca žiadať Pentu o projekt výstavby nemocnice, ktorá má poskytovať cca 400 lôžok a pre štát to nerieši nič, nielen v malom počte lôžok, ale aj v celkovej zlej využiteľnosti do budúcnosti pre vzdelávanie budúcich lekárov, atď. ? Odpoveď si dajte sami! My máme jedinú odpoveď a to je tá, že nemienime špekulovať, ale ak nám ľudia dajú dôveru, začneme okamžite konať a hlavne stavať, pretože takto by postupoval každý človek v tejto krajine! “: uviedol predseda strany Marek Géci.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj