Bratislava 15. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Ivan Štefunko je aj po oznámení odstúpenia z čela liberálneho mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) aktívnym členom a ako podpredseda má v pláne sa zamerať na tvorbu programu strany a hľadanie nových talentovaných lídrov. Na sociálnej sieti a v rozhovore pre portál Pluska deklaroval, že jeho hnutie má obrovskú energiu, ktorou chce dosiahnuť zmenu v tejto krajine.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke člen Správnej rady občianskeho združenia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko

Štefunko v nedeľu na Facebooku napísal, že si nemyslí, že “patrí do starého železa”. “Páve o to viac ma teší, koľko mladých a šikovných ľudí, ktorí nemyslia len na seba, ale chcú jednoducho pomôcť Slovensku, v hnutí máme.”

“Fúzia tejto ich energie a skúseností starších členiek a členov je palivom, ktoré by mohlo poháňať aj vesmírnu raketu,” vyhlásil donedávna šéf hnutia, ktoré sa podľa posledných prieskumov stalo v rámci koalície so stranou Spolu najpopulárnejším opozičným zoskupením.

Podľa Štefunka to znamená strana PS, ktorej členka Zuzana Čaputová sa nedávno stala prezidentkou, má veľký potenciál. “Aj naďalej pôjdeme hore,” myslí si Ivan Štefunko

Okrem toho vyhlásil, že “s hnutím nič len tak nezatrasie, lebo má pevné korene, ktoré mu umožňujú rásť”.

V rozhovore pre denník Plus jeden deň potom Štefunko uviedol, že jeho úloha bola dať dokopy správnych ľudí, ktorí si medzi sebou rozumejú a dať dokopy transparentné financovanie.

“A momentálne sú tri roky od toho, čo sme to robili. Je čas posunúť žezlo ďalej. Zároveň sa vôbec nesťahujem, ale idem ešte tvrdo pracovať na veciach, ktoré musíme v Progresívnom Slovensku dokončiť na to, aby sme boli naozaj dospelá strana.”

Na otázku, či by pri prípadnom úspechu PS radšej zasadol do poslaneckej lavice, alebo do vládneho kresla, uviedol: ” Chcem vstúpiť do aktívnej politiky, s tým súvisí ako poslanecká práca, tak výkonná práca. Ja som skôr na tu výkonnú prácu. Mám aj predstavu o tom, ako majú fungovať jednotlivé rezorty. Ale je predčasné o tom hovoriť.”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj