Bratislava 8. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)

O sťažnosti neúspešného prezidentského kandidáta Martina D. a aktivistu Rudolfa V. voči obvineniu za pokračujúci prečin výtržníctva bude v najbližšom období rozhodovať prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I (OP)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo Rudolf Vaský a vpravo Martin Daňo

„Do podateľne OP Bratislava I boli 7. januára v poobedňajších hodinách doručené sťažnosti obvinených Martina D. a Rudolfa V. voči uzneseniu o vznesení obvinenia zo dňa 12. decembra 2019, s odôvodnením vrátane príslušného rovnopisu vyšetrovacieho spisu. Vzhľadom na rozsiahlosť spisového materiálu zatiaľ o sťažnostiach rozhodnuté nebolo. Taktiež bolo 7. januára 2020 doručené aj uznesenie sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava I o vzatí obvinených do väzby,“ informoval TASR prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) a hovorca Matej Izakovič.

Dvojica je na základe rozhodnutia sudcu OS v Bratislave I z druhej polovice decembra stíhaná väzobne. Voči rozhodnutiu podali sťažnosti, o ktorých bude tiež rozhodovať odvolací Krajský súd v Bratislave (KS).

O väzobnom stíhaní Martina D. a Rudolfa V. rozhodol sudca OS Bratislava I 16. decembra minulého roku, a to z obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti. „Obvinení aj prokurátor podali sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať KS v Bratislave,“ uviedol vtedy hovorca KS Pavol Adamčiak. Ten spresnil, že sa prokurátor odvolal preto, že v prípade oboch obvinených súd neakceptoval kolúzne a útekové dôvody väzby, ale iba preventívne.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) oboch obvinených obvinil za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Martinovi D. bolo vznesené aj obvinenie ako samostatnému páchateľovi. „V prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania,“ podotkla polícia.

Obaja obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom internetu. Vzhľadom na prebiehajúce úkony sa polícia nemôže vyjadrovať k obsahovej stránke stíhaných skutkov ani k dôvodom navrhovanej väzby. NAKA oboch obvinených zadržala 13. decembra. Martin D. čelí tiež obvineniu zo spáchania daňového podvodu.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj