Bratislava 10. marca 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto: SITA- Diana Černáková)

Na palube lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, boli cestujúci 33 národností. Stroj vzlietol z Addis Abeby o 6.38 h SEČ, havaroval niekoľko minút po štarte, nehodu nikto neprežil. Medzi obeťami sú aj manželka, syn a dcéra poslanca Hrnka, ktorému teraz postupne vyjadrujú sústrasť jednotliví slovenskí politici

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Anton Hrnko

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) vyjadril sústrasť poslancovi a straníckemu kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorého rodina zahynula pri nedeľnej havárii etiópskeho lietadla.

“V tejto chvíli ťažko hľadať slová, vyjadrujem úprimnú sústrasť,” uviedol Danko na sociálnej sieti.

“Asi sa nedá slovami opísať utrpenie, ktorým prechádza rodina, keď náhle zomrie blízky človek. O čo väčší žiaľ musí prežiť človek, keď mu takto náhle a tragicky zomrú manželka a dve deti. Úprimnú sústrasť, pán Hrnko, vám aj celej vašej rodine,” uviedol prezident SR Andrej Kiska, ktorý úprimnú sústrasť vyjadruje aj všetkým blízkym štvrtej obete zo Slovenska a pozostalým všetkých, ktorí pri tejto nehode stratili blízkeho človeka.

“S hlbokým zármutkom som krátko po pristátí v Paríži prijal informáciu, že medzi obeťami raňajšieho leteckého nešťastia etiópskeho lietadla boli aj štyria občania Slovenskej republiky. Chcem vyjadriť rodinám pozostalých úprimnú a hlbokú sústrasť a uistiť ich, že vláda Slovenskej republiky je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál,” uviedol premiér Peter Pellegrini.

“Moje myšlienky patria v tejto chvíli Antonovi Hrnkovi. Nikto si nedokáže predstaviť, čo prežívaš, a tvoj žiaľ nezmiernia žiadne slová,” napísala na sociálnej sieti ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

“Úprimnú sústrasť všetkým pozostalým leteckého nešťastia. Osobitne chcem vyjadriť hlbokú úprimnú sústrasť môjmu drahému kolegovi Tonkovi Hrnkovi. Sme s Tebou v modlitbách Tonko,” uviedla na sociálnej sieti straníck kolegyňa Magdaléna Kuciaňová.

Ani podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Host-Híd) niet slov, ktoré by v tejto chvíli zmiernili bolesť.

“Vyjadrujem hlbokú sústrasť rodinám obetí leteckej katastrofy v Etiópii a osobitne kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorý pri tomto hroznom nešťastí prišiel o to najcennejšie, o svojich najbližších. Je to taká strašná správa, až jej bolo ťažké uveriť…” reagoval minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).

Úprimnú sústrasť vyjadril aj štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák (Most-Híd) i štátny tajomník rezortu zdravotníctva Jaroslav Ridoško (SNS). “Veľká tragédia, ktorá zasiahla nášho blízkeho kolegu a priateľa. Berie slová, vyslovujem len hlbokú úprimnú sústrasť,” uviedol na sociálnej sieti.

Na tragédiu reagovali aj koaliční lídri. “Hlboko ma zasiahla informácia o páde etiópskeho lietadla, a o to viac, že na jeho palube sa nachádzali aj slovenskí cestujúci,” vyjadril sa šéf Smeru-SD Robert Fico.

Úprimnú sústrasť adresoval pozostalým aj líder strany Most-Híd Béla Bugár.

Pridal sa aj exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). “Ťažko sa mi pri takejto obrovskej tragédii hľadajú slová. Vyjadrujem úprimnú sústrasť nášmu kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorý pri leteckom nešťastí prišiel o svojich najbližších,” napísal Kaliňák.

Ku kondolenciám sa pripájajú aj viacerí opoziční politici. Úprimnú sústrasť vyjadrili líder SaS Richard Sulík, šéf Sme rodina Boris Kollár.

“V mene celého poslaneckého klubu OĽaNO vyjadrujeme Antonovi Hrnkovi úprimnú sústrasť v súvislosti s leteckým nešťastím,” uviedla na sociálnej sieti Veronika Remišová.

“Sú chvíle, keď by sme mali dokázať odložiť politiku aj napriek tomu, že stojíme na druhej strane rieky,” napísal predseda OĽaNO Igor Matovič.

“V týchto chvíľach s hlbokou účasťou a v modlitbách myslím na kolegu môjho otca v Národnej rade, na PhDr. Antona Hrnka, ktorý pri dnešnom leteckom nešťastí v Etiópii prišiel o svojich najdrahších,” uviedla Anna Záborská.

Úprimnú sústrasť vyjadrili aj nezaradení poslanci NR SR Alena Bašistová a Martin Poliačik.

Rovnako sa pridali šéfovia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko Igor Štefunko a Spolu Miroslav Beblavý.


Zdroj