Bratislava 3. decembra 2019 (HSP/Foto:LuxusnáKnižnica.sk)

Neobyčajná kniha s unikátnou zlatou oriezkou v slovenskej premiére. Stále ťa mať je úplne nová a jedinečná zbierka básní, textov, sentencií a bonmotov od legendárneho slovenského poeta Kamila Peteraja. A to celé skrášlené fascinujúcimi ilustráciami renomovaného výtvarníka Martina Augustína

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Vychádza v troch verziách a v celkovom limitovanom náklade 600 výtlačkov. Obsah všetkých troch verzií je rovnaký, mení sa však umelecké stvárnenie obálky knihy a podľa toho aj obrázok na oriezke.

Stránky knihy sú zdobené nezvyčajnou zlatou oriezkou, v ktorej sa zjavuje obrázok s ilustráciou Martina Augustína. Tento jedinečný efekt je vyrobený v kníhviazačskej dielni Richard Mayer v Esslingene v Nemecku. Obrázok sa vám zjaví po jemnom ohnutí strán a je to naozaj po prvý raz na Slovensku použitý efekt.

S nápadom vytvoriť toto dielo prišla Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar. „Myslím si, že výsledok, ktorý sme dosiahli, naozaj svedčí o tom, že sme ho pripravovali s láskou.“

A listovanie v knihe je naozaj pohladením po duši. Nádherné básne, texty a bonmoty. Vyše 60 ilustrácií a v hlavnej úlohe žena, jej protipólom sú vtáci ako symbol muža.

Úžasné je prepojenie tejto poézie a umeleckých ilustrácií, aby celok vyznel naozaj exkluzívne a pútavo. Toho sa zhostila dizajnérka Barbara Baloghová, ktorá má cit pre estetično v krvi. Jej starým otcom bol totiž akademický maliar Július Balogh. „Keď prišla táto ponuka, moje dizajnérske srdce zaplesalo. Najťažšie pre dizajnéra bolo správne pospájať ilustrácie s básňami tak, aby sedeli aj obsahovo, aj vizuálne,“ vysvetľuje Barbara.

Stále ťa mať nájdete iba na

www.LuxusnaKniznica.sk

Knihu Stále ťa mať uviedli do života známe osobnosti ako herečka Gabriela Marcinková, speváčka Kristína, či herec František Kovár. „Tá kniha je skutočne šperk. Aj ilustráciami, aj tým ako je urobená, aj obsahom Peterajových básní,“ dodal obľúbený herec.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Uvedenie knihy Kamila Peteraja a Milana Augustína „Stála ťa mať“

Kamil Peteraj a Martin Augustín spolupracujú už desať rokov a po veľkoformátových jedinečných knihách prišli tentoraz s malým formátom 12×12 cm. „Chceli sme šperk a tie nosia prevažne ženy. Takže takáto knižka-šperk by mala oslovovať najmä ženské publikum,“ vysvetľuje Kamil Peteraj.

Takýto malý formát robil trošku problémy výtvarníkovi Martinovi Augustínovi, ktorému vraj nestačili ani jeho dioptrické okuliare. Na niektoré detaily si musel vziať lupu, ako kedysi používal aj Albín Brunovský.

Komplet obsahuje

  • exkluzívnu knihu so zjavujúcim sa obrázkom v zlatej oriezke (400 strán, 12 x12 cm)
  • kozmetické zrkadielko s ilustráciou Martina Augustína na vrchnej zatváracej časti
  • číslovanú autorskú serigrafiu s podpisom
  • originálnu darčekovú kazetu a rukavice

LuxusnáKnižnica.sk – hodnotné dary na výnimočné chvíle

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj