Srílanský prezident zrušil zákaz sociálnych médií uvalený po útokoch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kolombo 30. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Kremlin)

Srílanský prezident Maithripala Sirisena zrušil celonárodný zákaz používania sociálnych médií uvalený po veľkonočných útokoch, ktoré si vyžiadali 253 obetí. Vláda v stanovisku uviedla, že prezident znovu povolil sprístupnenie stránok Facebook, WhatsApp, YouTube a ďalších, ktoré vláda po krviprelievaní zablokovala. Dôvodom bolo, aby zabránila šíreniu dezinformácií. Stanovisko zároveň vyzýva verejnosť, aby sociálne médiá využívala “zodpovedným spôsobom”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Maithripala Sirisena

Oznámenie prišlo len deň po tom, čo líder teroristickej organizácie Islamský štát (IS) a najhľadanejší muž sveta Abú Bakr al-Bagdádí zverejnil prvé video po piatich rokoch. Ide o prvý obrazový záznam dokazujúci, že je nažive. V aktuálnom videu al-Bagdádí potvrdil, že jeho organizácia stála za útokmi na kresťanské kostoly na Srí Lanke na Veľkonočnú nedeľu. Útoky boli podľa neho odvetou za to, že “križiaci” pripravili Islamský štát o územie, ktoré donedávna ovládal.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj