Srílanský prezident zakáže dve extrémistické skupiny spájané s útokmi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kolombo 27. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eranga Jayawardena)

Srílanský prezident Maithrípála Siriséna v sobotu oznámil, že zakáže činnosť dvoch extrémistických skupín, ktoré môžu mať spojenie s bombovými útokmi z Veľkonočnej nedele. Informovala o tom tlačová agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke srílanský prezident Maithrípála Siriséna

Islamistické skupiny Národné monoteistické spoločenstvo (NTJ) a Spoločenstvá abrahámovského náboženstva (JMI) budú zakázané na základe prezidentského nariadenia, uvádza sa vo vyhlásení kancelárie hlavy štátu. Podľa prezidentovho hovorcu tento krok vláde umožňuje zhabať akýkoľvek majetok patriaci týmto dvom organizáciám.

Úrady v pondelok potvrdili, že údajný vodca skupiny NTJ zahynul počas jedného z koordinovaných samovražedných bombových útokov na kostoly a hotely, ktoré si minulú nedeľu vyžiadali viac ako 250 obetí na životoch.

Na Srí Lanke od štvrtka platia prísne bezpečnostné opatrenia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj