Srí Lanka zaviedla po nepokojoch celoštátny zákaz vychádzania

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kolombo 13. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gemunu Amarasinghe)

Srí Lanka v pondelok oznámila celoštátny zákaz vychádzania, ktorý bude trvať v noci šesť hodín. Opatrenie nasleduje po tom, čo sa protimoslimské nepokoje rozšírili do niekoľkých okresov severne od hlavného mesta Kolombo. Informovala o tom polícia a tlačová agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Zákaz vychádzania vyhlásili v pondelok už skôr najprv v troch okresoch ako opatrenie po násilnostiach davov ľudí vedených kresťanmi, ktorí zaútočili na niekoľko mešít a podnikov vlastnených moslimami. Toto násilie bolo najnovším následkom bombových útokov počas Veľkonočnej nedele, pripisovaných miestnym džihádistom. Zahynulo pri nich 257 ľudí.

Zákaz nočného vychádzania neskôr rozšírili na celé územie tejto ostrovnej krajiny, napísala polícia vo vyhlásení. Oficiálne zdroje uviedli, že zákaz vychádzania má zabrániť ďalšiemu stupňovaniu násilia, ale polícia neoznámila, prečo jeho platnosť rozšírila na celú krajinu s 21 miliónmi obyvateľov.

Pri veľkonočných útokoch samovražední atentátnici-teroristi zaútočili na tri kostoly a na tri luxusné hotely v mestách Kolombo, Negombo a Battikalóa a zabili 257 ľudí. K zodpovednosti za útoky sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS), vykonali ich však miestne zradikalizované moslimské skupiny.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj