Srí Lanka sa po útokoch obáva veľkých strát v cestovnom ruchu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kolombo 26. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eranga Jayawardena)

Srí Lanka sa obáva, že v dôsledku teroristických útokov v kostoloch na Veľkonočnú nedeľu dôjde k poklesu tamojšieho cestovného ruchu až o 30 percent. To by predstavovalo v tomto roku stratu 1,5 miliardy dolárov. S odvolaním sa na srílanského ministra financií o tom informovala agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto – bombové útoky na Sri Lanke

“Najhoršie to zasiahne cestovný ruch,” povedal novinárom minister financií Mongala Samaravíra. “Očakávame 30-percentný pokles návštevníkov, a to znamená stratu vo výške 1,5 miliardy USD.”


V dôsledku samovražedných útokov v kostoloch a hoteloch na Srí Lanke prišlo o život vyše 250 ľudí a stovky ďalších utrpeli zranenia.

Srílanská vláda pripísala veľkonočné útoky moslimsko-extrémistickej skupine Národné monoteistické hnutie (Džamáat at-tawhíd al-wataníja, NTJ). Medzitým sa k nim prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS), pričom zverejnila videozáznam, v ktorom vystupuje vodca NTJ Zahrán Haším. Ten bol podľa piatkového vyhlásenia srílanského prezidenta Maithrípála Siriséna usmrtený pri jednom zo spomínaných útokov, ktorého terčom bol hotel Šangri-La v meste Kolombo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj