Srbský prezident Vučić vyhlásil, že pokračovanie plynovodu Turecký prúd cez územie Srbska môže čoskoro začať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Belehrad 31. januára 2019 (HSP/ria.ru/Foto:SITA/AP-Darko Vojinovic)

„Pokračovanie plynovodu Turecký prúd cez územie Srbska môže čoskoro začať, je možné, že dokonca už o niekoľko dni alebo týždňov,“ uviedol pre agentúru RIA-Novosti srbský prezident Alexandar Vučić

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke srbský prezident Aleksandar Vučič

V tejto súvislosti agentúra RIA-Novosti pripomenula, že predseda Predstavenstva Gazpromu Alexej Miller prednedávnom potvrdil, Rusko pripravilo projekt na vybudovanie do konca tohto roku plynovodu v Srbsku, cez ktorý bude prúdiť plyn prostredníctvom Tureckého prúdu. Budovanie plynovodu by sa malo začať už v najbližšom období. Povedie od srbsko-bulharských až po srbsko-maďarské hranice. Jeho dĺžka dosiahne 403 kilometrov.

RIA-Novosti tiež uvádza, že ruský prezident Vladimír Putin v závere nedávnych srbsko-ruských rokovaní vyhlásil, že Rusko mieni investovať do budovania Tureckého potoku cez územie Srbska 1,4 miliardy dolárov.

Vučić dodal, že budovanie plynovodu budú Moskva a Belehrad financovať spolu.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj