Srbsko sa hnevá, že Madeleine Albrightová a Hillary Clintonová prídu do Kosova na oslavy „oslobodenia a vstupu vojsk NATO do krajiny“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Priština 12. apríla 2019 (HSP/Ruserbia.com/Foto:Ruserbia.com)  

V Srbsku politici, analytici a médiá tvrdo kritizujú prípravy osláv 20. výročia „oslobodenia a vstupu vojsk NATO do krajiny“ v Kosove. Poukazujú na to, že to bolo nezákonné napadnutie a bombardovanie suverénnej Juhoslávie a následne nelegitímne vytvorenie štátu Kosovo. Odsudzujú aj skutočnosť, že na tieto oslavy, ktoré sa uskutočnia presne o dva mesiace, prídu aj Madeleine Albrightová a Hillary Clintonová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Madeleine Albrightová a Hillary Clintonová

Kosovský portál Ballkani.info so sídlom v Prištine uviedol, že hlavnými usporiadateľmi osláv 12. júna v hlavnom meste Kosova sa stanú traja bývalí prezidenti tejto krajiny – Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli a Atifete Jahjagaová, ako aj súčasný kosovský prezident Hashim Thaçi. Bezprostredne organizáciou osláv sa bude zaoberať exprezidentka Atifete Jahjagaová.

Srbskí analytici a médiá pripomínajú, že bývalá štátna tajomníčka USA Madeleine Albrightová razantne podporovala bombardovanie Juhoslávie a má na svedomí životy mnohých Srbov, ktorí zahynuli pred 20 rokmi, a Hillary Clintonová v tom čase bola americkou prvou lady, manželkou prezidenta Billa Clintona a, ako aj jej manžel, tiež podporovala zločinecké bombardovanie Juhoslávie a neskôr aj vytvorenie nelegitímneho samozvaného Kosova.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj