SR podporila výstavbu Centra chémie a technológii v Haagu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 2. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Slovensko poskytlo 30-tisíc eur Organizácii pre zákaz chemických zbraní (OPCW) na výstavbu nového Centra chémie a technológií v holandskom Haagu. Peniaze poskytlo ministerstvo zahraničných vecí a organizácia tento dar aj oficiálne ocenila

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu diplomacie, centrum má v budúcnosti prebrať úlohy existujúceho laboratória Technického sekretariátu OPCW, ktorého dnešné priestorové kapacity a technické vybavenie postupne prestávajú vyhovovať aktuálnym a predpokladaným budúcim požiadavkám.

„Vlastné pokročilé výskumné kapacity Technického sekretariátu pritom predstavujú nevyhnutný predpoklad pre efektívny výkon úloh OPCW nestranne verifikovať likvidáciu chemických zbraní a poskytovať technickú podporu a pomoc členským štátom v prípade chemického incidentu. Iniciatívne poskytnutie dobrovoľného finančného príspevku je konkrétnym prejavom pokračujúcej podpory Slovenska pre poslanie a činnosť OPCW, ako i ďalším hmatateľným vkladom do rozvoja dlhoročnej spolupráce s touto dôležitou medzinárodnou organizáciou,“ píše sa v tlačovej správe.

Týmto krokom Slovensko podľa ministerstva opätovne potvrdilo svoju principiálnu a konzistentnú pozíciu ohľadom podpory globálneho zákazu chemických zbraní a ich úplnej likvidácie, obzvlášť v kontexte aktuálneho medzinárodného diania.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj