Bratislava 15. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)

Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa prostredníctvom videa, ktoré je uverejnené v článku na portáli topky.sk, ostro vyjadril o novinách Denník N. Podľa neho majú za úlohu zničiť stranu Smer-SD a nazval ich mediálnymi teroristami. Konflikt expremiéra Fica s niektorými médiami si všimol aj ruský server Sputnik.

Na snímke predseda Smeru-SD Robert Fico

Denník N nedávno zverejnil správu o tom, že podnikateľ Norbert Bodor vypovedal na polícii v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. NAKA ho údajne mala zadržať, ale on sa to dozvedel a prišiel na políciu sám, uviedol denník. Bodor však tieto informácie poprel. Fico v súvislosti s touto situáciou zdôraznil, že denník opäť bez dôkazov zverejňuje lživé informácie.

“Denník N si našiel ďalšiu cestu, ako útočiť na Smer-SD a vytvárať dojem, že má niečo spoločné s vraždou. Našli ďalšiu osobu, ktorú, ako tomu bolo v predchádzajúcich prípadoch, automaticky a bez dôkazov spájajú s tragickými marcovými udalosťami. A túto osobu spájajú so Smerom a samozrejme klamú o nej,” hovorí poslanec vo videu.

Podľa Fica navyše novinári z Denníku N maria vyšetrovanie prípadu. Konkrétne tým, že zverejnili meno utajeného svedka. Podľa neho ho tým pádom mohli rovno zastreliť.

Novinári z Denníka N a jeho majitelia sú obyčajní mediálni teroristi, ktorým by som doživotne zakázal činnosť v novinárskej obci. Ako sme konštatovali na našom sneme v sobotu, už na seba nenecháme pľuvať a čaká nás zaujímavý právny, aby som bol presný, občiansko-právny a trestno-právny súboj s týmito teroristami, “dodal Fico.

Syn majiteľa SBS Bonul Norbert Bodor má byť podozrivý v súvislosti s kauzou vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Pred niekoľkými dňami mal údajne prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydať príkaz na jeho zadržanie z dôvodu jeho výsluchu. Informoval o tom Denník N na svojom webe a dodal, že Bodor sa mal podieľať na sledovaní novinárov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj