Kyjev 17. marca 2019 (HSP/Foto: Facebook)

Ukrajinské médiá poukázali na to, že hodnotenie Ukrajiny v zahraničí je čoraz tvrdšie, realistickejšie a negatívnejšie. Najnovšie súčasné vedenie krajiny zarmútila správa OSN o situácii na Ukrajine tesne pred prezidentskými voľbami. Správa OSN obsahuje nelichotivé pasáže, v ktorých sa uvádza, že v krajine vládne anarchia, nedodržiavanie zákonov, potláčanie ľudských práv a vyčíňanie radikálov a nacionalistov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

„Aj keď v správe OSN nie sú uvedené všetky problémy spojené s ľudskými právami občanov Ukrajiny, správa celkom realisticky odráža obraz, ktorý Ukrajinci pozorujú vnútri krajiny. Napadnutia novinárov, advokátov a politikov sú prezentované ako systematický jav. Pričom v prevažnej časti prípadov, ako uvádzajú autori správy, ide o nekontrolované konanie radikálnych nacionalistov,“ kriticky uvádza najväčší a najpopulárnejší ukrajinský denník Strana /Krajina/.

Poukazuje na to, že autori správy OSN prižmúrili oko na konanie súčasného vedenia krajiny: „Avšak, spomínajúc lojalitu polície voči radikálom, autori správy nehovoria o tom, že vo väčšine prípadov radikáli konajú na objednávku vedúcich predstaviteľov krajiny. Autori správy iba naznačili, že za pomoci radikálnych nacionalistov sa súčasné vedenie snaží obmedziť činnosť politických strán pred voľbami a zastrašiť médiá,“ uvádza denník Strana.

Poukazuje na to, že autori správy predsa dokázali povedať niekoľko kritických slov na margo toho, že na Ukrajine prenasledujú Ukrajinskú pravoslávnu cirkev. „Petro Porošenko ani neskrýva, že riadi celý tento proces,“ podotýka autor článku.

„Celkovo autori správy OSN situáciu popísali tak, že na túto správu budú musieť prihliadať počas hodnotenia blížiacich sa volieb. A v prípade víťazstva súčasného prezidenta toto hodnotenie sotva bude pozitívne,“ uzatvára svoj komentár ukrajinský denník Strana.

Eugen Rusnák

Celý článok, ktorý obsahuje viaceré aktuálne témy na Ukrajine, si môžete prečítať TU.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj