Prešov 11. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-FOTO TASR – Roman Hanc)

Rekonštrukčné práce na nevyhovujúcich úsekoch ciest III. triedy v siedmich okresoch Prešovského kraja za takmer 1,95 milióna eur zrealizujú spoločnosti Colas Slovakia, a.s. Košice, Cesty SK, s.r.o Košice a Metrostav, a.s. Praha. Vyplýva to z výsledkov verejného obstarávania na dodávateľa prác pre Správu a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja (SaUC PSK)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V okrese Prešov opravia úseky Prešov – Tuhriná, Široké – Víťaz, Gregorovce – Demjata, Ľubovec – Klenov a Bajerov – Kvačany. Zhotoviteľom prác je košická spoločnosť Colas Slovakia, ktorá uspela spomedzi siedmich uchádzačov s ponukou necelých 513-tisíc eur s DPH. Košická firma opraví aj úseky v okrese Svidník medzi obcami Kapišová – Kružľová a Hunkovce – Korejovce. Práce budú stáť vyše 321-tisíc eur. Spoločnosť Colas Slovakia uspela so svojou ponukou aj v okrese Vranov n/Topľou. Tam zrenovuje úseky ciest III. triedy v obci Zamutov, na úsekoch Čaklov – Zamutov a od križovatky s cestou Nižný Hrušov na hranicu okresu Michalovce za viac ako 304-tisíc eur.

V okrese Bardejov opravia úseky ciest Kružlov – Kríže a Giraltovce – Brezov. Práce zrealizuje za takmer 335-tisíc eur spoločnosť Metrostav, a.s. Praha, ktorá uspela spomedzi siedmich ponúk. Pražská spoločnosť bude opravovať aj cesty v okrese Sabinov. Konkrétne ide o úsek Lipany – Krivany. Správu a údržbu ciest PSK za práce zaplatí vyše 137-tisíc eur. Práce v okresoch Humenné a Snina zrealizuje spoločnosť Cesty SK, s.r.o. Košice. V okrese Humenné to sú konkrétne úseky Lieskovec – prieťah a Gruzovce – Slovenská Volová za vyše 177-tisíc eur. V Sninskom okrese sa práce za viac ako 155-tisíc eur týkajú úsekov Hostovice – Osadné a Parihuzovce – spojka.

Práce na všetkých úsekoch pozostávajú z odstránenia poškodených častí cestných komunikácií a pokládkou novej obrusnej vrstvy. Súčasťou je aj vodorovné dopravné značenie. Zmluvy s vybranými dodávateľmi uzavrela SaUC PSK v priebehu augusta.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj