Bratislava 11. júla 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Luca Bruno)

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak povedal, že ľudia by sa mali odhlásiť z Facebooku, ak si cenia svoje súkromie. Informácie priniesol portál Independent

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Steve Wozniak

Podľa Wozniaka spoločnosť napáda súkromie ľudí a jediný spôsob, ako tomu zabrániť, je odísť. Navyše, telefóny ľudí by mohli byť dokonca odpočúvané a tam už nie je “takmer žiadny spôsob, ako to zastaviť”, povedal muž, ktorý pomáhal založiť Apple spolu so Stevom Jobsom.

Wozniak minulý rok opustil Facebook a vymazal svoj verejný účet po škandále v súvislosti so zneužívaním údajov v Cambridge Analytica. A vyzval každého, kto sa obáva o svoje súkromie, aby urobil to isté.

“Existuje veľa rôznych ľudí, a niektoré výhody služby Facebook im možno stoja za stratu súkromia,” povedal Wozniak pre TMZ. “Ale pre mnohých, ako som ja, moje odporúčanie je, a aj pre väčšinu ľudí, mali by ste prísť na spôsob ako sa dostať z Facebooku.”

Wozniak poukázal na inteligentné reproduktory a iné zariadenia, ktoré sú teraz bežne dostupné a ktoré vyvolávajú rôzne obavy týkajúce sa súkromia. “Myslím tým, že môžu odmerať váš pulz s lasermi, môžu vás počúvať s množstvom zariadení. Kto vie, či ma môj mobil práve teraz neodpočúva?”

“Takže sa obávam, pretože máte rozhovory, o ktorých si myslíte, že sú súkromné … Hovoríte slová, ktoré by nemali byť počúvané, pretože to nečakáte. Ale neexistuje takmer žiadny spôsob, ako to zastaviť.”

Wozniak tiež navrhol, aby spoločnosti sociálnych médií umožňovali ľuďom aspoň platiť si za zvýšenú ochranu súkromia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj