Spolu: Mistrík si ako prezidentský kandidát získal našu dôveru

Bratislava 15. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Braňo Bibel)

Charakternosť a priamosť. To sú hodnoty, ktoré mimoparlamentnú stranu Spolu – občianska demokracia vedú k vyjadreniu sympatií voči prezidentskému kandidátovi Robertovi Mistríkovi

Na snímke kandidát na prezidenta SR Robert Mistrík

“Je to charakterný človek, ktorý jasne vidí miesto Slovenska v Európskej únii a svoju kandidatúru neberie len ako predkolo parlamentných volieb. Našu dôveru si získal práve tým, že má v nich (vo voľbách, pozn. TASR) úprimný a jediný záujem – stať sa prezidentom,” uviedol v tejto súvislosti predseda strany Miroslav Beblavý.

Demokratické opozičné strany zároveň vyzval, aby “nemnožili” kandidátov na prezidentov, ale sa radšej dohodli na jednom silnom kandidátovi, ktorý bude mať reálnu šancu prezidentské voľby vyhrať.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR. Právo voliť slovenského prezidenta má plnoletý občan SR. Voľba je dvojkolová. Znamená to, že ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, do 14 dní sa uskutoční druhé kolo, na ktorom sa zúčastnia dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj