Košice 1. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Gerald Herbert)

Približne 37 kilogramov hovädzieho mäsa stiahla z trhu spoločnosť Ryba Košice, urobila tak na základe vlastných kontrol v súvislosti so škandálom s poľskou hovädzinou. Ako dôvod uviedla zistenie, že jeho pôvodným dodávateľom bola poľská firma, ktorá bola na základe zverejnených informácií jedným z pôvodcov rizikového mäsa, ktoré sa dostalo aj na slovenský trh. TASR o tom za košickú spoločnosť informovala Jana Bálintová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Po medializovaných informáciách sme začali preverovať dodávateľský reťazec nášho dodávateľa a natrafili sme na inkriminovaný bitúnok. Prijali sme okamžité opatrenia, ku ktorým vyzývame aj ostatných účastníkov trhu,” uviedla riaditeľka spoločnosti Viktória Megelová.

Slovenským sprostredkovateľom tohto mäsa pre gastrodivíziu Ryby Košice bolo podľa nej jedno z mäsiarstiev v Prešovskom okrese, s ktorým ihneď prerušila spoluprácu. Ryba Košice zároveň do odvolania zastavila akékoľvek dovozy hovädzieho a bravčového mäsa i hydiny z Poľska.

Ako Megelová hovorí, dodávka hovädzieho mäsa pre gastrodivíziu Ryby Košice prešla zákonnými senzorickými a vizuálnymi testami, ktoré nevykazovali žiadne anomálie. “Na inkriminovaný bitúnok ukázala až spätná kontrola, ktorú sme vykonali po medializácii škandálu. V prípade menšej časti dodávky, ktorá sa medzičasom dostala na trh, sme okamžite informovali všetkých odberateľov,” dodala s tým, že zvyšok dodávky, ktorý zostal v skladových zásobách Ryby Košice, dala spoločnosť zlikvidovať – s výnimkou malej vzorky určenej na ďalšie laboratórne testovanie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj