Bratislava 20. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Slovenská komora stavebných inžinierov)

Developerská spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) a Nordic Investors sa dohodli na úzkej spolupráci na projekte novej mestskej štvrte Nové Vajnory v Bratislave. Pozemky s rozlohou 85 hektárov na mieste bývalého vajnorského letiska v bratislavskej mestskej časti Vajnory sú jedným z najväčších ucelených rozvojových území v hlavnom meste. Informovala o tom hovorkyňa JTRE Katarína Krajňáková

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zľava: Vladimír Vránsky, Juraj Nagy, laureát Inžinierskej ceny 2017 Erik Sianta s vedúcou diplomovej práce Andreou Vargovou, Vladimír Benko, Daniela Stričková, hovorkyňa J&T Real Estate a Alojz Kopáčik

Plány obidvoch investorov zahŕňajú revitalizáciu územia, zachovanie zelených plôch vhodných na rekreáciu a odpočinok a výstavbu nízkopodlažných bytových domov spolu s ostatnými funkciami mestského významu ako administratíva, obchod a služby. Jedným z najdôležitejších prvkov má byť novovybudované centrálne jazero, ktoré má pomôcť odvodniť často zatápané časti Vajnôr.

V súčasnosti je projekt Nové Vajnory vo fáze príprav a pracujú na menších projektoch, ako napríklad prípojné body, siete, projekt jazera, napojenie cesty, cyklotrasy a pešej komunikácie. „Pracujeme aj na tom, aby sa táto časť Vajnôr mohla jednoducho napojiť na existujúce Vajnory. Plánujeme pešie prepojenie na zastávku vlaku a tisíce ďalších drobných ale dôležitých parametrov projektu,“ uviedla pre agentúru SITA Alexandra Gallisová z PR Clinic.

Projekt prinesie taktiež nové dopravné napojenia, prebudovanie kruhového objazdu alebo výstavbu nových chodníkov a cyklotrás. „Na projekte Nové Vajnory sme odviedli veľa práce počínajúc právnou konsolidáciou, až po spracovanie komplexného projektu. Pre vstup JTRE do projektu sme sa rozhodli vďaka ich zodpovednému prístupu k projektom, ako aj veľmi skúsenému domácemu tímu. V neposlednom rade získame kapitál pre naše ďalšie ambiciózne projekty,“ vysvetľuje majoritný akcionár Nordic Investors Tomáš Otruba.

„Vajnorské letisko je dlhodobo citlivá téma pre Vajnory a Vajnorčanov. Tvorí 85 hektárov územia, bolo využívané ako športové letisko a je to aj miesto, kde prvýkrát navštívil Slovensko Svätý Otec Ján Pavol II. Odkedy vlastníctvo prešlo do rúk súkromného vlastníctva je záujem vlastníka o zmenu územného plánu a chce premeniť územie na nové bývanie,” uviedol pre agentúru SITA starosta Vajnôr Michal Vlček. Ako dodal, pre samosprávu aj Vajnorčanov je však dôležité, ako sa dané územie bude v budúcnosti rozvíjať a ako bude rešpektovať tradičné hodnoty Vajnôr. “Vajnory ako mestská časť Bratislavy sú jedinečné práve v tom, že ponúkajú vidiecke bývanie, a aj preto sú prezývané aj ako Dedina v meste. Na týchto hodnotách som ako starosta trval pri rokovaniach so zástupcami vlastníka územia doteraz a budem na tom trvať aj voči novým vlastníkom. Vstup skupiny J&T poukazuje na skutočnosť, že Vajnory a územie vajnorského letiska je zaujímavé a bude zároveň dôležitou úlohou mestskej časti a mňa ako starostu, aby si Vajnory aj naďalej svoje hodnoty zachovali,“ dodal Michal Vlček.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj