Los Angeles 18. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Photo by Jordan Strauss/Invision)

Spevákovi americkej heavymetalovej skupiny Megadeth Daveovi Mustaineovi diagnostikovali rakovinu hrdla. Zakladateľ tejto formácie, ktorá je na scéne od roku 1984, je však ohľadom svojho liečebného plánu optimistický, informovala v utorok stanica Sky News

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke členovia americkej thrash metalovej skupiny Megadeth, zľava David Ellefson Dirk Verbeuren, Dave Mustaine a Kiko Loureiro

Mustaine (57), ktorý je zároveň i gitaristom, na oficiálnej webovej stránke skupiny oznámil, že “úzko spolupracuje s lekármi a šance na uzdravenie sú podľa nich 90-percentné”, pričom “liečba sa už začala”.

Megadeth zrušili väčšinu predstavení naplánovaných na tento rok za účelom umožniť Mustaineovi sústrediť sa na svoje zdravie. Frontman však vyhlásil, že pripravovaný projekt Megacruise – pobyt na výletnej lodi s vystúpeniami rozličných trashmetalových skupín – sa v októbri uskutoční a Megadeth bude “v určitej podobe jeho súčasťou”.

Mustaine zároveň odkázal, že skupina “bude opäť na ceste tak skoro, ako sa len dá”. Spevák oznámil, že spolu s ďalšími spoluhráčmi – Davidom Ellefsonom, Kikom Loureirom a Dirkom Verbeurenom – pracuje na pokračovaní posledného štúdiového albumu Dystopia z roku 2016, ktorý kritici prijali s nadšením a ktorý získal cenu Grammy, vôbec prvú pre Megadeth.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj