Speváčka Gombitová chce prenechať svoje miesto v TOP10 ankete Najväčší Slovák “z historického hľadiska viac výnimočnej osobnosti”

Bratislava 4. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Silvia Árestová)

Marika Gombitová krátko po odvysielaní galavečera Najlepší Slovák na verejnoprávnej RTVS vo vyhlásení uviedla, že by najradšej prepustila svoje 10. miesto osobnosti, ktorá sa umiestnila tesne za ňou

Na snímke Marika Gombitová

“Milí moji fanúšikovia, som dojatá z vašej podpory v ankete Najväčší Slovák, ktorej galavečer na Nový rok odvysielala RTVS. Sama som očakávala, ktoré osobnosti našej histórie získajú najväčšiu podporu v ankete “najväčších” Slovákov, a vlastné umiestnenie v prvej desiatke bolo pre mňa veľkým prekvapením. Preto som sa rozhodla prenechať miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska viac výnimočná,” napísala v stanovisku, ktoré zverejnil server omediach.com.

Jedenáste miesto v spomínanej ankete obsadil výsadkár Jozef Gabčík ktorý sa spolu s kolegom Janom Kubišom a Josefom Valčíkom počas 2. svetovej vojny v roku 1942 preslávili atentátom na Ríšskeho protektora Reinharda Heydricha.

“Milí moji fanúšikovia, s pokorou prijímam vašu podporu. Ďakujem za hlasy, ktoré ste mi adresovali, a teším sa na stretnutia s vami. S úctou vaša Marika Gombitová,” dodala legendárna speváčka.

Zatiaľ nie je jasné, ako k situácii pristúpi RTVS, či sa bude vyhlásením Gombitovej zaoberať, keďže pravidlá súťaže vzdanie sa umiestnenia v rebríčku nepoznajú.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj