Bratislava 26. februára 2020 (HSP/Foto:Twitter)

Česká novinárka Tereza Spencerová v jednom zo svojich komentárov informuje o mladej Naomi Seibotovej, ktorá má byť „antiGretou“, teda opakom mladej švédskej ekoaktivistky Grety Thunbergovej 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Naomi Seibet a Greta Thunbergová

Spencerová uvádza, že podľa Washington Post, si americkí konzervatívci našli svoju „antiGretu“.

„AntiGreta“, ako ju označujú médiá, pochádza z Nemecka a je to devätnásťročná bloggerka Naomi Seibtová. Toto mladé dievča sa nebojí  spochybňovať feminizmus, klímu alebo migráciu a tvrdí o sebe, že je klimaskeptička.

Bloggerka, ktorá vraj nie je fanúšičkou AfD, ale získala si podporu tejto strany, nedávno prehovorila na jednej z ich akcií.

„Myslím, že celé to mainstreamové poňatie klímy vôbec nie je o vede. Mám za to, že 90 percent ľudí, obzvlášť tých mladých, ktorí chodia na protesty Piatky pre budúcnosť, nemajú ani páru, o čom že to hovoria. Nemajú poňatia o vede, ktorá za tým stojí. Vedia len to, čo hlása mainstream, ktorý medzitým veľa z nich vystrašil, že planéta za dvanásť rokov zanikne. Ale to nie je veda. To je politika. To je snaha všetkých nás kontrolovať, “ uviedla Naomi v nedávnom rozhovore pre Sky News Australia.

Jej postoj podľa novinárky zjavne upútal pozornosť klimaskeptického The Heartland Institute, amerického think tanku so sídlom v Chicagu, ktorý Naomi Seibtovú pozval do Ameriky.

Tatiana Stará

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj