Bratislava 13. marca 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Rodrigo Abd)

Česká novinárka a aktivistka Tereza Spencerová v svojom dnešnom komentári približuje, súčasnú situáciu Venezuely

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Rusko je pripravené obhajovať svoje ropné investície vo Venezuele “najtvrdšími možnými spôsobmi”, bez toho, aby naznačilo, čo to v praxi znamená,” vysvetľuje česká novinárka.

Ozrejmuje tiež dôležitú skutonosť, že “nové zábery potvrdzujú, že nákladiak s “humanitárnou pomocou” na hranici medzi Kolumbiou a Venezuelou nezapálili madurovci, ale “naši”.

Došlo aj k ďalšej zmene – USA požiadali všetkych svojich diplomatov, aby opustili Venezuelu do konca týždňa. Venezuela na to reagovala odkazom, že by mali všetci  odísť rovno do 72 hodín.

“Americký minister zahraničia Pompeo odvolanie diplomatov vykresľuje ako ďalší aktívny krok k zmene režimu, keďže pôsobenie diplomatov vraj ” obmedzovalo politiku USA ,” fascinujúce”, komentuje Spencerová.

Vyzerá to tak, že pre Ameriku nie je problém iba Maduro: “Podľa Pompea nie je nepriateľom len Maduro, ale celý venezuelský socializmus, čo napovedá, že vo Washingtone vnímajú túto zmenu režimu ako ideologickú záležitosť.”

Venezuelský parlament zároveň vyhlásil pokračujúcu absenciu elektriny za “stav núdze.”

Spencerová v tejto súvislosti upozorňuje, že plán na “vypnutie” venezuelskej energetickej sústavy existoval už v roku 2010 a prišla s ním organizácia CANVAS, ktorá je platená ministerstvom zahraničných vecí USA a teraz vycvičila aj neprezidenta/prezidenta Guaidóa.”

Podľa Spencerovej je teraz otázne, “či bol starý plán len uvedený do praxe, alebo či je naozaj všetko inak.”

Česká novinárka v komentári o Venezuele pripomenula, kto môže byť zodpovedný za krízu vo Venezuele. “Pompeo sa domnieva, že za “venezuelskú krízu” môžu Rusko a Kuba. Fascinujúce,” dodáva na záver.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj