Sovietsky jadrový bunker v Poľsku. Pozrie si video, ktoré vás ním prevedie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Podborsko 6. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot)

Na portáli Ruptly sa objavilo video, vďaka ktorému môžete nahliadnuť do sovietskeho jadrového bunkra, ktorý sa nachádza v Poľsku. Ide o jeden z troch sovietskych bunkrov, ktoré sa pravdepodobne používali na skladovanie jadrových zbraní v poľskej dedine Podborsko

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Sovietsky jadrový bunker

Poľskí archeológovia a vedci sú presvedčení o tom, že zariadenia, ktoré boli za sovietskych čias oficiálne hlásené ako sklady pre komunikačné jednotky, boli v skutočnosti používaná na skladovanie jadrových zbraní.

Lukasz Gladysiak, ktorý sa zaoberá prieskumom bunkrov, potvrdil, že v každom bunkri možné uložiť až 80 jadrových leteckých bômb. P

locha bunkra v Podborsku je 1 000 m2, pričom skladovacia plocha je samozrejme väčšia, prezradil Gladysiak.

“Skladovacie časť bola pevne uzavretá a prístup k nej bol povolený len vtedy, keď bolo nutné vykonať určité práce na jadrovom náklade,” dodal.

Video si môžete pozrieť tu:


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj