Southgate trénerom roka v Anglicku

Londýn 17. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Niall Carson)

Gareth Southgate získal v Anglicku ocenenie pre najlepšieho trénera tohto kalendárneho roka. Štyridsaťosemročný rodák z Watfordu priviedol reprezentačné mužstvo “kolísky futbalu” do semifinále MS 2018 v Rusku, čo bol pre Angličanov najlepší výsledok na svetových šampionátoch za ostatných 28 rokov

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Gareth Southgate

Okrem toho “Albión” pod jeho vedením ovládol 4. skupinu A-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 v konkurencii Španielska a Chorvátska a postúpil na budúcoročný finálový turnaj, ktorý sa uskutoční v Portugalsku.

“Som veľmi hrdý na túto individuálnu trofej. Ak zvíťazíte ako tréner, znamená to, že vaši hráči niečo urobili dobre,” povedal Southgate. Oficiálny twitter anglickej Futbalovej asociácie mu zagratuloval statusom: “Blahoželáme, starec!”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj