Sopko: K podujatiu Európsky olympijský festival mládeže

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 8. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Európsky olympijský festival mládeže (European Youth Olympic Festival – EYOF) je najväčšie európske mládežnícke multišportové podujatie. 23. – 31. júla 2021 by sa malo uskutočniť na Slovensku v Košiciach a ráta s účasťou viac než 3 000 mladých športovcov z 50 krajín. Súťažiť sa bude v 10 športoch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke poslanec NR SR Miroslav Sopko (OĽaNO)

Poslanec NR SR Miroslav Sopko minulý týždeň položil ohľadom tejto významnej športovej udalosti otázku ministerke školstva, vedy, výskumu a športu SR Martine Lubyovej, kde sa pýtal na finančné záruky vlády, ktoré sú ukotvené aj v programovom vyhlásení vlády.

“Pani ministerka odpovedala, že až nové vedenie mesta Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom začalo vôbec prvú komunikáciu s ministerstvom. Mesto s krajom vyčíslilo celkové náklady na vyše 40 miliónov,” uviedol poslanec Sopko. Ďalej bolo v odpovedi uvedené, že na základe ustanovení v zákone o športe je možné, aby vláda Slovenskej republiky rozhodla o poskytnutí príspevku prostredníctvom príslušnej kapitoly štátneho rozpočtu.

“Zároveň sa musím verejne pýtať, čo robili všetci doterajší vrcholoví predstavitelia mesta, ak sa ani len nezačalo pracovať na výstavbe nových športovísk. Ukotvenie tohto podujatia priamo v programovom vyhlásení vlády by malo viesť k urýchlenej intervencii zo strany štátu. Inak nám hrozí medzinárodná blamáž,” vyhlásil Sopko.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj