Bratislava 31. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Strana Most-Híd sa v koalícii cíti normálne, dôležité pre ňu je, že sa plní vládny program. V rozhovore pre TASR to povedal minister životného prostredia a podpredseda Mosta-Híd László Sólymos, ktorý je stále presvedčený, že sa strana pred tromi rokmi rozhodla správne. To, že sú medzi koaličnými stranami rozdiely, je podľa neho bežné

Na snímke minister životného prostredia SR László Sólymos

“Sú témy, v ktorých sa nezhodneme, ale vedeli sme sa zhodnúť na programe na toto volebné obdobie. Pre mňa osobne je základom fungovania v koalícii plnenie tohto programu,” vyhlásil. Okrem toho je podľa neho dôležité, aby žiadny z koaličných partnerov nerobil niečo, čo pre druhého nebude akceptovateľné.

Sólymos priznáva, že krízy počas vládnutia mali na stranu dopad. “Ale čo sa týka vecí, ktoré sme chceli dosiahnuť, veľa sa nám už podarilo zrealizovať a ešte nie je koniec,” zdôrazňuje. Minister je presvedčený, že ak by strana porovnala, s čím išla do volieb a čo sa z toho splnilo, “bude jasné, že strana Most-Híd v tejto vláde dosiahla veľmi veľa”. Nemyslí si tiež, že preferencie strany sú také nízke, že by sa nedalo pokračovať.

Čo sa týka prezidentskej kandidatúry predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, Sólymos tvrdí, že strana utrobí všetko, aby uspel. Otázku jeho nástupcu v čele strany budú však riešiť až vtedy, keď to bude aktuálne. O možných kadidátoch na tento post nechcel špekulovať.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj