Londýn 16. decembra 2018 (HSP/FOTO TASR–Kristína Grebáčová)

Počet odhalených prípadov ženskej obriezky, lepšie povedané mrzačení pohlavia malých dievčatiek sa v Anglicku a Wellse za posledný rok zdvojnásobil a dosiahol počtu až dvoch tisíc. Napriek tomu, že Veľká Británia svojou dotačnou činnosťou sa snaží zabrániť ženskej obriezke v Afrických krajinách, ten istý zločin sa na vlastnom území GB prudko rozširuje a narastá závratným tempom

Ilustračné foto

V mnohých krajinách je ženská obriezka nezákonná. Vo Veľkej Británii je tomu tak od roku 1985 a zákon bol v roku 2003 sprísnený. Aj napriek tomuto legislatívnemu opatreniu sa vykonáva aj naďalej. Dievčatá sú na tento zákrok mnohokrát posielané do zahraničia. Uvádza sa, že sa jedná prevažne o dievčatá s africkými, blízkovýchodnými a ázijskými koreňmi.

Hlavne v stredoafrických krajinách je ženská obriezka rituálom pre dievčatá, aby sa stali ženami. Má tri podoby. Tento drastický úkon je často vykonávaný bez umŕtvenia a v zlých hygienických podmienkach. Toto spôsobuje mnohé problémy pre ženy, ktoré ju podstúpili. Jedná sa napríklad o cysty, problémy pri močení, komplikácie pri pôrode, krvácanie či infekcie. Mnoho prípadov je odhalených až po niekoľkých rokoch.

Na potlačenie ženskej obriezky v Afrike sa Anglicko rozhodlo do roku 2030 vynaložiť 50 miliónov libier (asi 55 600 000 Eur). Podľa agentúry Reuters táto podpora predstavuje najväčší  zahraničný príspevok na tento účel.

Odhaľovanie nelegálnej ženskej obriezky je spôsobené zvýšenou činnosťou zo strany úradov. V roku 2015 bola tiež za týmto účelom vytvorená nová regionálna jednotka polície hrabstva West Midlands. Úrady kritickú situáciu riešia v súčinnosti aj s mimovládnymi organizáciami.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácii na následky ženskej obriezky trpí na svete približne 135 miliónov žien. Na poukázanie a potlačenie mrzačenia ženských genitálií bol vyhlásený Medzinárodný deň nulovej tolerancie ženskej obriezky, ktorý pripadá na 6. februára.

My k tomu dodávame, že aj toto sú fatálne dôsledky – hrozby multi-kulti a bezhlavého prijímania akýchkoľvek migrantov západnou Európou a nepripravenosť západnej civilizácie vysporiadať sa s barbarskými zvykmi novodobých prisťahovalcov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj