Washington 2. marca 2019 (HSP/hellochristian.com/Foto:Screenshot video)

Len nedávno sa na internete objavilo veľmi znepokojujúce video pre deti na YouTubeKids znázorňujúce, ako môžu deti spáchať samovraždu. Vďaka všímavosti a upozorneniu jednej pozornej matky sa o tomto šokujúcom videu dozvedela aj široká verejnosť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke muž známy ako „Fitlhy Frank,“ a deťom ukazuje ako si podrezať žily

Správy CBN News uvádzajú, že matka pustila dieťaťu to, o čom si myslela, že je „nevinné animované video určené pre deti,“ avšak po milom začiatku, keď sa očakáva, že sa rodičia už nepozerajú, sa z videa stáva návod na samovraždu. Do animácie bol vložený muž známy ako „Fitlhy Frank,“ a deťom ukazoval, ako si podrezať žily.

Viaceré médiá informovali, že túto postavu niekto vkladá do rôznych videí, a toto je zrejme jeden z týchto prípadov.

Matka, ktorá je sama lekárka a ktorá si túto scénu všimla, ju zverejnila ju na blogu pediatričky PediMom s tým, že nie veľa vecí ju prekvapí, „ale toto ju šokovalo.“

„Toto video bolo úmyselne zverejnené na YouTubeKids, aby ublížilo našim deťom. Vyslovene sa čaká, kým rodičia prestanú dávať pozor mysliac si, že dieťa pozerá neškodnú detskú animáciu, keď sa táto postava zrazu objaví po 4. minúte a 45. sekunde,“ napísala.

Napriek tomu, že to hneď oznámila spoločnosti YouTube, video nebolo odstránené okamžite. Avšak autorke blogu PediMom, lekárke a odborníčke na detskú bezpečnosť, sa nakoniec podarilo nechať ho odstrániť. Varuje však, že to nie je ojedinelý prípad.

„Existuje oveľa viac videí s nevhodným obsahom, avšak sú ťažko vystopovateľné. Budem aj naďalej pokračovať v poskytovaní informácií rodičom, len čo sa niečo nové dozviem,“ poznamenala na konci blogu.

Ukážku videa blogerka zverejnila aj na svojom konte na Facebooku.

Viktória Dandárová


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj